Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Artykuły nie tylko dla informatyków

Do 2020 roku świat zdominuje trend otwartej gospodarki. 40 proc. pracowników będzie samozatrudnionych
Polskie firmy coraz częściej inwestują w narzędzia, które usprawniają ich procesy zakupowe.
Na równi ze specjalistyczną wiedzą i znajomością języków obcych pracodawcy doceniają miękkie kompetencje, takie jak komunikatywność.
W 2016 roku sprzedano w Polsce 8 mln smartfonów. Rosnące znaczenie technologii mobilnych widoczne jest również na rynku pracy.
2 proc. projektów osiąga wielki sukces, ale wielu nie udaje się przetrwać. Aż 90 proc. młodych firm może w dłuższej perspektywie nie utrzymać się na rynku - przewiduje Startup Genome.
Podsumowanie wyników badania CIO 2016 - 2017, w którym uczestniczyło ponad 1200 liderów technologicznych, reprezentujących 23 branże.
CV jest wizytówką kandydata, która decyduje o jego udziale w procesie rekrutacji. Dotyczy to również specjalistów IT, którzy mimo bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy, wciąż muszą konkurować o najciekawsze oferty.
Zaledwie 2 proc. polskich start-upów wskazało na crowdfunding jako źródło kapitału. Ostatnio jednak kolejne firmy postanowiły pójść tą ścieżką.
75% Polaków nie obawia się korzystania z internetu. Jednocześnie 1/3 Polaków nie zmienia swoich haseł i danych uwierzytelniających lub robi to rzadko, a 1/4 osób w ogóle nie ma antywirusa na swoich urządzeniach
Tylko 25 proc. polskich internautów jest skłonnych płacić za treści online, podczas gdy średnia w największym światowym badaniu to 40 proc.

Strony