Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Info

Funt w centrum uwagi
Pierwszy raz od dekady firmy w Europie spodziewają się pogorszenia praktyk płatniczych, szczególnie wśród klientów detalicznych. Choć Polska pozytywnie wyróżnia się na tle Europy pod względem regulowania zobowiązań w terminie, nastroje są pesymistyczne.
Jak inwestować w nieruchomości – bezpośrednio czy przez fundusz? - opinia Piotra Bawolskiego, eksperta Michael / Ström Dom Maklerski
Dane i komentarze dotyczące rynku nieruchomości mieszkaniowych jednoznacznie wskazują, iż hossa trwa w najlepsze. Mieszkaniówka rozpędza się we wszystkich segmentach – rynek wchłania zarówno mieszkania nowe i stare, małe i duże.
Stabilnie na rynkach walutowych
Branżę budowlaną czekają duże wyzwania związane z kumulacją prac w nadchodzących latach. Opóźnienie w realizacji kluczowych projektów infrastrukturalnych wpłynęło na wyniki spółek budowlanych w 2016 roku i będzie miało wpływ na ich działalność w nadchodzących latach.
Ministerstwo Finansów opracowało zestaw wskaźników do oceny sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego (JST) w latach 2014-2016.
Ministerstwo Finansów informuje, że w ramach obsługi zadłużenia zagranicznego Skarbu Państwa we wrześniu 2017 r. dokonano następujących płatności w walutach obcych.
We wrześniu nabywcy indywidualni zakupili papiery o łącznej wartości 466 mln zł.
Po czterotygodniowej spadkowej passie, złoto wreszcie poszybowało do góry, przekraczając poziom 1,3 tys. dolarów za uncję

Strony