Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Wsparcie Biznesu

Z Europejskiego Raportu Płatności 2017 wynika, że ponad połowie polskich firm często zdarza się otrzymywać zapłatę z opóźnieniem do 30 dni, a 13% czeka na przelew nawet dłużej.
Reklama ma coraz mniejsze znaczenie w komunikacji sprzedażowej, ważniejsza staje się komunikacja bezpośrednia i opinia najbliższych – wynika z badania „Niecodzienne decyzje zakupowe Polaków”.
Optymalny byłby podział pół na pół między małymi ekologicznymi gospodarstwami produkującymi na rynek krajowy a dużymi eksporterami. Mała produkcja rolna jest elastyczna i mniej ryzykowna. Duża bardziej opłacalna, ale trudniejsza – mówi Jacek Podgórski, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej.
Na palcach jednej ręki można policzyć banki spółdzielcze, które prowadzą bankowe blogi. A szkoda. Zwłaszcza, że konkurencja w postaci banków komercyjnych nie zapomina o tej formie kontaktu z obecnymi i potencjalnymi klientami. I posiada blogi.
Mastercard i Uniwersytet Oksfordzki podpowiadają bankom, jak wdrożyć biometrię w urządzeniach mobilnych
Bezpieczne dane osobowe: Kaspersky Lab pomaga firmom spełnić wymogi ochrony informacji przed zbliżającym się terminem rozporządzenia GDPR
Zgodnie z danymi KNF , od września minionego roku depozyty przedsiębiorstw utrzymują wartość powyżej 250 mld PLN.
Polecamy książkę pt. „Sensotwórczość. 7 sposobów tworzenia wartości w zespole i w organizacji” w której autorzy analizują największe dylematy firm i liderów, a także przyglądają się temu jakie cechy ma nowy świat, w których dominują pracownicy wiedzy, którzy nie chcą pracować w miejscach przypominających obozy pracy.
O szczegółach dyrektywy mówi Jerzy Kalinowski, partner KPMG.
Dyrektywa PSD2 z pewnością będzie katalizatorem do dalszego otwarcia sektora bankowego na udział fintech-ów. Większość fintech-ów opiera sukces swoich modeli biznesowych o PSD2. Następne 2 lata powinny pokazać, jak ukształtuje się ekosystem usług konsumenckich (tj. bankowych i nie tylko) i kto będzie odgrywał w nim jaką rolę.

Strony